Royal Consumer Products®
Certificate Seals Gold Excellence 2″ dia., 50/pack, 6 packs/case
Frequently bought together
9075 in stock
1841 in stock
7731 in stock
Description
Gold Excellence Certificate Seals, 2″ dia, 50/PK.
Gold foil embossed seals with the word excellence embossed in the middle of an elegant 1.5″ diameter starburst certificate seal .
Our gold foil certificate seals are great additions to diplomas, awards and certificates.
Embossed seals for certificates and diplomas enhance the look of the award.
Use gold seals for certificates, for graduation diplomas, for awards and recognition documents.
Apply a gold certificate seal directly on the award document at the bottom, in the middle, to the left or to the right.
Certificates seals can be used with document covers.
Place the diploma or certificate in one of our linen or metallic document covers and seal it with one of our foil embossed seals or starburst certificate seals available in gold silver and assorted colors.
SKU: 47853
Specifications
| Weight | 0.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 4.125 × 0.19 in |
| Product Type | |
| Design Name | Excellence |
| Size | |
| Color | Embosssed |
| Brand | |
| Theme - Event | |
| Paper Weight | 20 lb, 75 gsm |
| Card/Label Size | 2" dia. |
| SELLING UNIT | Pack, Case |
| Texture - Finish | Foil/Embossed |
| Other Features | Premium |
| Eco Features | 30% Post-Consumer |
| Made in | China |
| Count/Pack Stationery | 50 |
| Packs/Case Stationery | 6 |



















Reviews
There are no reviews yet.