Royal Consumer Products®
Burgundy Classic Linen Certificate Holders, Gold Foil, 9.75″x12.5″, 6/pack, 10 packs/case
Frequently bought together
6670 in stock
1517 in stock
7026 in stock
Description
Burgundy Classic Linen Document Covers by Geographics item 45333.
Geographics Document Covers are the perfect way to present important documents, awards, certificates and diplomas.
Document covers, 9.75″x12.5″, hold and frame 8.5″x11″ Award Certificates.
Motivate and reward!
Easy to use.
Slip the full-size certificate into the die-cut slots to create an award.
The document covers are stamped with Classic Embossed foil border designs.
Also great for use as photo or invitation covers, menu folders, etc.
Easy to use covers are made of Classic Linen-textured Cover Stock.
SKU: 45333
Specifications
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.5 × 9.75 × 0.38 in |
| Product Type | |
| Design Name | Classic |
| Size | |
| Color | Navy Blue |
| Brand | |
| Theme - Event | |
| Paper Weight | 80 lb Cover |
| SELLING UNIT | Pack, Case |
| Texture - Finish | Foil |
| Other Features | Premium |
| Eco Features | 30% Post-Consumer |
| Made in | China |
| Count/Pack Stationery | 6 |
| Packs/Case Stationery | 10 |















Reviews
There are no reviews yet.