Sale!
Royal Consumer Products®
Back to School Design Paper, 8.5″x11″, 100/pack, 24 packs/case
100% Secure payments
trought Stripe and PayPal• Trusted
Frequently bought together
This item: Back to School Design Paper, 8.5"x11", 100/pack, 24 packs/case
Price range: $7.99 through $172.58
Price range: $7.99 through $172.58
SELLING UNIT
2566 in stock
1 × Shoreline Letterhead, 8.5"x11", 100/pack, 24 packs/case
Price range: $7.99 through $172.58
SELLING UNIT
2051 in stock
1 × Flag Letterhead, 8.5"x11", 100/pack, 24 packs/case
Price range: $7.99 through $172.58
SELLING UNIT
3620 in stock
Description
Back to School Design Paper, 8.5″x11″, 100/PK.
Design Paper with preprinted TheRoyalStore designs can be used for a lot of purposes.
Print or handwrite Geo Paper and save time and money.
Great for school projects, personal stationery, poems and quotes, announcements and even invitations, TheRoyalStore Design Paper is the choice that saves you time and money!
Use our free and easy-to-use Iclicknprint software or easy to use Word Templates to custom design your Design Paper.
SKU: 47587
Specifications
| Weight | 1.33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 8.5 × 0.5 in |
| Product Type | |
| Design Name | Back to School |
| Size | |
| Color | Design |
| Brand | |
| Theme - Event | |
| Paper Weight | 24 lb, 90 gsm |
| SELLING UNIT | Pack, Case |
| Texture - Finish | Matte |
| Printing | Inkjet, Laser |
| Eco Features | 30% Post-Consumer |
| Made in | China |
| Count/Pack Stationery | 100 |
| Packs/Case Stationery | 24 |















Reviews
There are no reviews yet.