Sale!
Ivory Envelopes No.10, (4.12″x9.5″), 50/pack, 6 packs/case
Ivory Premium Envelopes, No 10 Envelopes by TheRoyalStore, item 45889.
Envelopes can be used for so many things from sending letters and checks to money holders and even crafts materials – see picture corners, scrapbooking, etc.
Use your creativity.
Great with TheRoyalStore Design paper, letterhead, cards and invitations.
SKU: 45889
| Weight | 0.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 4.25 × 1 in |
| Product Type | |
| Design Name | Ivory |
| Size | |
| Color | Ivory |
| Brand | |
| Theme - Event | |
| Paper Weight | 24 lb, 90 gsm |
| SELLING UNIT | Pack, Case |
| Texture - Finish | Matte |
| Other Features | Premium |
| Printing | Inkjet, Laser |
| Made in | China |
| Count/Pack Stationery | 50 |
| Packs/Case Stationery | 6 |






Reviews
There are no reviews yet.